loadingimg

Wczytuję dane...
  • Załóż konto
  • Użytkownicy online: 1
  • Aktualny czas:
banner

przesylka polecona

Najchętniej kupowane
Co to jest Ostropest Plamisty ?

Co to jest Ostropest Plamisty ?

Ostropest Plamisty jest to zioło lecznicze przyczyniające się do regeneracji oraz znacznej poprawy funkcjonowania i wydajności schorowanej wątroby. W stanie naturalnym Ostropest Plamisty występuje w krajach Europy południowej usytuowanych w basenie Morza Śródziemnego. W Polsce uprawiany jest na plantacjach, a częściowo zdziczały, spotykany jest również jako chwast przydomowy. Ostropest Plamisty rodzimie wywodzi się z grupy roślin astrowatych. Od lipca do sierpnia rodzi kwiatostany o fioletowo-purpurowej barwie.

Drogocenny surowiec Ostropestu Plamistego to jego owoc, którego skład chemiczny zawiera flawonolignany (m. in. słynną Sylimarynę), flawonoidy, gorycze i aminy biogenne. Sylimaryna stosowana była już od wieków. Sylimaryna to zespół flawonolignanów pozyskiwanych z owoców Ostropestu Plamistego (Silybum Marianum).

Ostropest Plamisty to zioło bezpieczne i przyjazne wszystkim swoim odbiorcom, w tym kobietom ciężarnym i matkom karmiącym. Jeżeli jednak reagujesz alergicznie na karczochy czy kiwi (rośliny z rodziny astrowatych i aktinidiowatych), spożywanie Ostropestu Plamistego może wywoływać u Ciebie reakcje alergiczne.

Zobacz również:
Ostropest Plamisty, zastosowanie.

Ostropest Plamisty, właściwości i działanie.


Przejdź do strony, gdzie można kupić Ostropest Plamisty:
Ostropest Plamisty mielony

Ostropest Plamisty, całe nasiona

.
.Herbovita.
.