loadingimg

Wczytuję dane...
 • Załóż konto
 • Użytkownicy online: 1
 • Aktualny czas:
Metylokobalamina (Witamina B12) - 60 kapsułek
  •  
  • poprzedni produkt
  • następny produkt
  •  
19,53 zł.
27,90 zł.
Oszczędzasz: 8.37 zł.
Dostawa już od 4,90 zł; Kurier - 7,90 zł.
Produkt niedostępny
 • Producent: Formeds
 • Wysyłamy w terminie: 1-2 dni roboczych

średnia: 3.0  ocen: 2
 • Opis produktu

Metylokobalamina (Witamina B12) - w kapsułkach roślinnych

Produkt zawiera 500 μg Witaminy B12 (metylokobalaminy) oraz 290 mg Inuliny w 1 kapsułce roślinnej. Witamina B12 w kapsułkach została otrzymana w drodze fermentacji. Witamina B12 w kapsułkach jest odpowiednia dla wegetarian i wegan ponieważ została umieszczona w naturalnej roślinnej kapsułce z pullulanu, a podczas produkcji nie zastosowano surowców pochodzenia zwierzęcego.

Witamina B12 wspomaga działanie układu odpornościowego oraz nerwowego. Witamina B12 pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny i produkcji czerwonych krwinek. Witamina B12 przyczynia się również do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Skład: Suplement diety

Inulina (korzeń Cykorii), Witamina B12 (metylokobalamina), pullulan* (otoczka kapsułki).

Witamina B12 w kapsułkach nie zawiera żadnych syntetycznych wypełniaczy ani przeciwzbrylaczy takich jak: stearynian magnezu, dwutlenek krzemu czy dwutlenek tytanu itp. Pojemnik produktu został wykonany z roślinnych i odnawialnych surowców, a etykieta jest w pełni biodegradowalna i nadaje się do kompostowania.

* Pullulan, z którego wykonano kapsułkę jest węglowodanem pochodzenia naturalnego. Czysty pullulan nie ma ani zapachu, ani smaku. Jest hipoalergiczny ze względu na brak skrobi i glutenu, dodatkowo wykazuje cechy prebiotyczne tzn. jest pożywką dla zdrowych bakterii jelitowych. Kapsułki z pullulanu produkuje się tylko z wody i pullulanu i nie reagują z substancją czynną, która znajduje się wewnątrz.

Porcja dobowa (1 kapsułka) zawiera:

 • Witamina B12 - 500 μg (20 000 % RWS*),
 • Inulina - 290 mg.

*RWS - referencyjne wartości spożycia

Sposób użycia:

Witaminę B12 w kapsułkach poleca się spożywać: 1 raz 1 kapsułkę na dobę podczas posiłku. Witaminy B12 w kapsułkach wystarcza na 2 miesiące codziennej suplementacji.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa stosowania:

 • nie poleca się spożywania produktu przez kobiety w ciąży i w okresie laktacji oraz przez małe dzieci bez konsultacji lekarskiej,
 • nie należy przekraczać polecanej do spożycia w ciągu dnia dobowej porcji,
 • nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.

Masa netto/Zawartość netto 1 kapsułki:
17,4 g/60 kapsułek o masie 290,5 mg

Przechowywanie:

Witaminę B12 w kapsułkach należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu w sposób niedostępny małym dzieciom. Witaminę B12 w kapsułkach należy chronić przed działaniem światła.

Kraj produkcji:
Polska - Formeds


Polska firma Formeds specjalizuje się w produkcji suplementów diety bez chemicznych dodatków. Firma Formeds posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych specjalistów z zakresu: dietetyki, biologii i chemii. Cały proces produkcji zgodny jest z procedurami HACCP i wszystkie jego etapy są udokumentowane. Produkcja odbywa się na nowoczesnych liniach produkcyjnych gwarantujących najwyższy standard produktu finalnego. Składnikami produktów są surowce o najwyższej jakości pozyskiwane od renomowanych europejskich dostawców.

Firma jest członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek i podlega zasadom Kodeksu Etycznego KRSiO. Wszystkie produkty firmy FORMEDS znajdują się w Rejestrze Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz w Bazie Leków i Środków Ochrony Zdrowia KS- BLOZ.

Produkty firmy Formeds zostały docenione prestiżowymi certyfikatami jak: Jakość Roku 2017, Jakość Roku 2016, Symbol Innowacji 2016, Produkt Roku 2016.

certyfikat jakosc roku 2016      krsio      certyfikat jakosc roku 2017


Zobacz również inne produkty z kategorii:
Witaminy


Produkt jest suplementem diety i nie może być stosowany jako zamiennik zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób żywienia jest istotnym czynnikiem dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

.
.Herbovita.
.