loadingimg

Wczytuję dane...
 • Załóż konto
 • Użytkownicy online: 0
 • Aktualny czas:
Cynk - 60 kapsułek
  •  
  • poprzedni produkt
17,43 zł.
24,90 zł.
Oszczędzasz: 7.47 zł.
Dostawa już od 4,90 zł; Kurier - 7,90 zł.
Produkt niedostępny
 • Producent: Formeds
 • Wysyłamy w terminie: 1-2 dni roboczych

średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu

Cynk w kapsułkach roślinnych

Produkt zawiera 25 mg Cynku w formie cytrynianu cynku i 2,5 mg Miedzi w formie cytrynianu miedzi oraz 260 mg Inuliny w 1 kapsułce.

Skład: Suplement diety

Inulina (korzeń Cykorii); Cynk (cytrynian cynku); Miedź (cytrynian miedzi); pullulan* (otoczka kapsułki).


Produkt nie zawiera żadnych sztucznych wypełniaczy ani przeciwzbrylaczy takich jak: stearynian magnezu, dwutlenek krzemu czy dwutlenek tytanu itp. Pojemnik produktu został wykonany z roślinnych i odnawialnych surowców, a etykieta jest w pełni biodegradowalna i nadaje się do kompostowania.

Produkt jest odpowiedni dla wegetarian i wegan ponieważ został umieszczony w naturalnej roślinnej kapsułce z pullulanu, a podczas produkcji nie zastosowano surowców pochodzenia zwierzęcego.

* Pullulan, z którego wykonano kapsułkę jest węglowodanem pochodzenia naturalnego. Czysty pullulan nie ma ani zapachu, ani smaku. Jest hipoalergiczny ze względu na brak skrobi i glutenu, dodatkowo wykazuje cechy prebiotyczne tzn. jest pożywką dla zdrowych bakterii jelitowych. Kapsułki z pullulanu produkuje się tylko z wody i pullulanu i nie reagują z substancją czynną, która znajduje się wewnątrz kapsułki.


Porcja dobowa (1 kapsułka) zawiera:

 • Cytrynian cynku - 80 mg, w tym: Cynk - 25 mg (250 % RWS),
 • Cytrynian miedzi - 6,8 mg, w tym: Miedź - 2,5 mg (250 % RWS),
 • Inulina - 260 mg.
*RWS - referencyjne wartości spożycia

Sposób użycia:

Cynk w kapsułkach poleca się spożywać: 1 raz 1 kapsułkę na dobę podczas posiłku. Produkt wystarcza na 2 miesiące codziennej suplementacji.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa stosowania:

 • nie poleca się spożywania produktu przez kobiety w ciąży i w okresie laktacji oraz przez małe dzieci bez konsultacji lekarskiej,
 • nie należy przekraczać polecanej do spożycia w ciągu dnia dobowej porcji,
 • nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.

Masa netto/Zawartość netto 1 kapsułki:
20,82 g/60 kapsułek o masie 346,8 mg

Przechowywanie:

Cynk w kapsułkach należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu w sposób niedostępny małym dzieciom. Produkt należy chronić przed działaniem światła.

Kraj produkcji:
Polska - Formeds


Polska firma Formeds specjalizuje się w produkcji suplementów diety bez chemicznych dodatków. Firma Formeds posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych specjalistów z zakresu: dietetyki, biologii i chemii. Cały proces produkcji zgodny jest z procedurami HACCP i wszystkie jego etapy są udokumentowane. Produkcja odbywa się na nowoczesnych liniach produkcyjnych gwarantujących najwyższy standard produktu finalnego. Składnikami produktów są surowce o najwyższej jakości pozyskiwane od renomowanych europejskich dostawców.

Firma jest członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek i podlega zasadom Kodeksu Etycznego KRSiO. Wszystkie produkty firmy FORMEDS znajdują się w Rejestrze Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz w Bazie Leków i Środków Ochrony Zdrowia KS- BLOZ.

Produkty firmy Formeds zostały docenione prestiżowymi certyfikatami jak: Jakość Roku 2017, Jakość Roku 2016, Symbol Innowacji 2016, Produkt Roku 2016.

jakość roku 2016    krsio       jakość roku 2017

Zobacz również inne produkty z kategorii:
Minerały


Produkt jest suplementem diety i nie może być stosowany jako zamiennik zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób żywienia jest istotnym czynnikiem dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

.
.Herbovita.
.