loadingimg

Wczytuję dane...
 • Załóż konto
 • Użytkownicy online: 0
 • Aktualny czas:
Ostropest Plamisty mielony NaturVit - 200g
  •  
  • poprzedni produkt
  • następny produkt
  •  
5,53 zł.
7,90 zł.
Oszczędzasz: 2.37 zł.
Dostawa już od 4,90 zł; Kurier - 7,90 zł.
Produkt niedostępny
 • Producent: NATURVIT
 • Wysyłamy w terminie: 1-2 dni roboczych

średnia: 3.0  ocen: 1
 • Opis produktu

Ostropest Plamisty mielony (200g) NaturVit

OSTROPEST PLAMISTY – pierwsza pomoc dla Twojej wątroby!

Czy należysz do szerokiego grona osób borykających się z problematycznymi schorzeniami wątroby? A może doświadczyłeś przykrych dolegliwości spowodowanych zaburzeniami pracy i dysfunkcją tego organu? Chemiczne produkty przemysłu farmaceutycznego mogą nie stanowić rozwiązania.
W poszukiwaniu ulgi warto dotrzeć do naturalnego źródła zbawiennych dla Twoich przypadłości związków, które występują w Ostropeście Plamistym.

Jeżeli cierpisz na:

 • schorzenia wątroby, dróg żółciowych, woreczka żółciowego,
 • wirusowe zapalenie wątroby typu A, B, C,
 • marskość wątroby,
 • osłabienie wydajności wątroby na skutek kuracji antybiotykowej, chemioterapii, mononukleozy zakaźnej, zatrucia grzybami,
 • niedomaganie wątroby w związku ze: spożyciem alkoholu, nieodpowiednią dietą, cukrzycą, zwyrodnieniem tłuszczowym,

a nie pokładasz zaufania w chemicznych środkach przemysłu farmaceutycznego, sięgnij po w pełni naturalne rozwiązanie Twoich problemów z wątrobą czyli po Ostropest Plamisty.

Ostropest Plamisty to zioło przyczyniające się do regeneracji oraz znacznej poprawy funkcjonowania i wydajności schorowanej wątroby. Działanie Ostropestu Plamistego znane było już w czasach starożytnych. Ostropest działa silnie antyoksydacyjnie i zmniejsza utlenianie lipidów oraz syntezę cholesterolu. Dlatego można go stosować również profilaktycznie w miażdżycy i chorobach układu sercowo-naczyniowego. Ostropest Plamisty pomaga zapobiegać uszkodzeniom, stłuszczeniu, zatruciu, zapaleniu, spadkowi jakości miąższu wątrobowego i tworzeniu się złogów.

Drogocennym surowcem Ostropestu Plamistego jest jego owoc, którego skład chemiczny zawiera flawonolignany (m. in. słynną Sylimarynę), flawonoidy, gorycze i aminy biogenne. Sylimaryna zawarta w Ostropeście Plamistym tworzy naturalną ochronę komórek wątrobowych narażonych na nieustanny, negatywny wpływ szkodliwych związków chemicznych oraz mikrotoksyn. Z powodzeniem przeciwdziała marskości, zwłóknieniu i stłuszczeniu wątroby.

Sylimaryna zawarta w Ostropeście posiada działanie:

 • detoksykacyjne,
 • antyhepatoksyczne,
 • przeciwzapalne,
 • rozkurczowe i żółciopędne.

Wykazano, że Sylimaryna ma także dobroczynny wpływ w leczeniu łuszczycy, co wiąże się z jej zdolnością do hamowania syntezy leukotrienów oraz poprawą funkcji wątroby. Sylimaryna potrafi zahamować również wiązanie toksyn muchomora i przerwać krążenie tych toksyn w organizmie.

Sylimarynę można stosować także zapobiegawczo:

 • u osób, które żyją w zanieczyszczonym środowisku,
 • u osób, które spożywają spore ilości mocno przetworzonej i chemicznie zakonserwowanej żywności,
 • u osób, które posiadają predyspozycje do powstawania schorzeń wątroby lub spożywają często alkohol.

Ostropest Plamisty znalazł szerokie zastosowanie w zielarstwie, preparatach farmaceutycznych i suplementacji. Dostępny jest pod różnymi postaciami: całych lub zmielonych nasion, suplementów diety, olejów oraz leków jak np. słynny „Sylimarol”.

Dzięki Ostropestowi utorujesz sobie drogę do prawidłowego funkcjonowania Twojej wątroby oszczędzając sobie zbytecznego bólu oraz wzmocnisz witalność swojego organizmu redukując prawdopodobieństwo zachorowań. Liczne walory lecznicze Ostropestu Plamistego przyczyniają się do sukcesywnego poszerzenia grona osób poszukujących ulgi i pomocy w zmaganiach z problemami wątrobowymi.

Jak stosować Ostropest Plamisty:

Ostropest Plamisty spożywa się na wiele sposobów w zależności od indywidualnych preferencji.

Jeśli lubujesz się w przegryzaniu ziaren słonecznika to nasionka Ostropestu Plamistego można stosować jako doskonały zamiennik. Jeśli wzbogacasz spożywane potrawy wartościowymi ziołami to Ostropest Plamisty w formie zmielonej jest idealnym rozwiązaniem. A może cenisz sobie zdrowotne herbatki ? Ostropest Plamisty można zastosować jako dodatek lub baza pod leczniczy napar.

Bez względu na wybraną formę spożycia Ostropestu Plamistego pierwsze pożądane efekty powinieneś zaobserwować już po 2 tygodniach systematycznego i konsekwentnego stosowania. Dłuższy czas regularnego przyjmowania Ostropestu Plamistego gwarantuje utrzymanie stałego poziomu korzystnych związków we krwi, które występują w tej wyjątkowej roślinie leczniczej.

Napar z Ostropestu Plamistego:

1 łyżeczkę ziaren Ostropestu Plamistego zalać szklanką wody i gotować 5-7 minut lub zalać wrzątkiem, a następnie pozostawić na 15 minut. Spożywać ½ szklanki naparu 2 razy dziennie przed posiłkiem.

W działaniu profilaktycznym, przy bezpośrednim spożyciu, poleca się przyjmowanie od ½ - 1 łyżeczki Ostropestu Plamistego, 1-3 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem popijając płynem.

Świetnym sposobem jest dosypywanie zmielonego Ostropestu Plamistego do jogurtów, musli, zup oraz innych potraw.

Przeciwwskazania:
Przed rozpoczęciem długotrwałej kuracji zalecana jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli reagujesz alergicznie na karczochy czy kiwi (rośliny z rodziny astrowatych i aktinidiowatych), spożywanie Ostropestu Plamistego może wywoływać u Ciebie reakcje alergiczne.

Skład:
Ostropest Plamisty, mielony - 100%.

Waga netto:
200g

Przechowywanie:
Ostropest Plamisty należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed światłem.

Kraj pochodzenia:
Polska

Ostropest Plamisty mielony firmy Natur-Vit wyprodukowano w Polsce w zakładzie zielarskim zarządzanym zgodnie z systemem zarządzania jakością ISO 9001:2008 oraz HACCP.


Zobacz także wyciąg z Ostropestu Plamistego:
Wyciąg z Ostropestu Plamistego 60 tabletek

Więcej o Ostropeście Plamistym:
Ostropest Plamisty, właściwości i działanie

Ostropest Plamisty, zastosowanie

Co to jest Ostropest Plamisty ?

Produkty, które mogą Ciebie zainteresować
.
.Herbovita.
.