loadingimg

Wczytuję dane...
 • Załóż konto
 • Użytkownicy online: 0
 • Aktualny czas:
MicroBACTI - 4 szczepy bakterii probiotycznych - 60 kapsułek
  •  
  • poprzedni produkt
39,13 zł.
55,90 zł.
Oszczędzasz: 16.77 zł.
Dostawa już od 4,90 zł; Kurier - 7,90 zł.
Produkt niedostępny
 • Producent: Formeds
 • Wysyłamy w terminie: 1-2 dni roboczych

średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu

MicroBACTI - 4 szczepy bakterii probiotycznych

Produkt "MicroBACTI" zawiera kompozycję 4 mikrokapsułkowanych szczepów bakterii probiotycznych w ilości 8 mld CFU oraz 150 mg Inuliny w 1 kapsułce bez żadnych dodatków.

Skład produktu jest efektem projektu badawczo-rozwojowego wykonanego przez Warszawski Uniwersytet Medyczny na zlecenie producenta firmy ForMeds®. Nowoczesna metoda mikrokapsułkowania szczepów bakterii prowadzi do wydłużenia ich przeżywalności w czasie przechowywania produktu oraz zapewnia bakteriom odporność na płyny ustrojowe. Mikrokapsułkowanie polega na powlekaniu powłoczką tłuszczową cząstek proszku powstałego po liofilizacji szczepów bakterii. Proces mikrokapsułkowania prowadzi się w procesorach fluidalnych w ściśle kontrolowanych warunkach, które w rezultacie gwarantują szczepom bakterii całkowitą ochronę przed warunkami otoczenia takimi jak wilgoć, utlenianie, zmiany pH czy ciśnienie osmotyczne. Skuteczność spożywania mikrokapsułkowanych bakterii jest 5 razy bardziej efektywna, niż tych samych bakterii w postaci niepowleczonej.

wykres

Produkt "MicroBACTI" został zgłoszony do Urzędu Patentowego pod nr Z.481364.

Skład: Suplement diety

Inulina (korzeń Cykorii), mieszanka "MicroBACTI" (mikrokapsułkowane żywe kultury bakterii: Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei ssp. rhamnosus, Bifidobacterium animalis ssp. lactis, Bacillus coagulans), pullulan* (otoczka kapsułki).


Produkt nie zawiera żadnych sztucznych wypełniaczy ani przeciwzbrylaczy takich jak: stearynian magnezu, dwutlenek krzemu czy dwutlenek tytanu itp. Pojemnik produktu został wykonany z roślinnych i odnawialnych surowców, a etykieta jest w pełni biodegradowalna i nadaje się do kompostowania.

Produkt jest odpowiedni dla wegetarian i wegan ponieważ został umieszczony w naturalnej roślinnej kapsułce z pullulanu, a podczas produkcji nie zastosowano surowców pochodzenia zwierzęcego.

* Pullulan, z którego wykonano kapsułkę jest węglowodanem pochodzenia naturalnego. Czysty pullulan nie ma ani zapachu, ani smaku. Jest hipoalergiczny ze względu na brak skrobi i glutenu, dodatkowo wykazuje cechy prebiotyczne tzn. jest pożywką dla zdrowych bakterii jelitowych. Kapsułki z pullulanu produkuje się tylko z wody i pullulanu i nie reagują z substancją czynną, która znajduje się wewnątrz kapsułki.


Porcja dobowa (1 kapsułka) zawiera mieszankę "MicroBACTI" - 8 mld CFU, w tym:

 • Lactobacillus acidophilus - 2 mld CFU,
 • Lactobacillus casei rhamnosus - 2 mld CFU,
 • Bifidobacterium animalis lactis - 2 mld CFU,
 • Bacillus coagulans - 2 mld CFU,
 • Inulina - 150 mg.

* CFU (Colony Forming Unit) - jednostka tworząca kolonię bakterii.

Sposób użycia:

"MicroBACTI" w kapsułkach poleca się spożywać w ilości 1 kapsułki 1 raz na dobę podczas posiłku. Produkt wystarcza na 2 miesiące codziennej suplementacji.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa stosowania:

 • nie poleca się spożywania produktu przez kobiety w ciąży i w okresie laktacji oraz przez małe dzieci bez konsultacji lekarskiej,
 • nie należy przekraczać polecanej do spożycia w ciągu dnia dobowej porcji,
 • nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.

Masa netto/Zawartość netto 1 kapsułki:
18,3 g/60 kapsułek po 305 mg

Przechowywanie:

"MicroBACTI" należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu w sposób niedostępny małym dzieciom. Produkt należy chronić przed działaniem światła.

Kraj produkcji:
Polska - Formeds


Polska firma Formeds specjalizuje się w produkcji suplementów diety bez chemicznych dodatków. Firma Formeds posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych specjalistów z zakresu: dietetyki, biologii i chemii. Cały proces produkcji zgodny jest z procedurami HACCP i wszystkie jego etapy są udokumentowane. Produkcja odbywa się na nowoczesnych liniach produkcyjnych gwarantujących najwyższy standard produktu finalnego. Składnikami produktów są surowce o najwyższej jakości pozyskiwane od renomowanych europejskich dostawców.

Firma jest członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek i podlega zasadom Kodeksu Etycznego KRSiO. Wszystkie produkty firmy FORMEDS znajdują się w Rejestrze Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz w Bazie Leków i Środków Ochrony Zdrowia KS- BLOZ.

Produkty firmy Formeds zostały docenione prestiżowymi certyfikatami jak: Jakość Roku 2017, Jakość Roku 2016, Symbol Innowacji 2016, Produkt Roku 2016.

jakość roku 2016     krsio     jakość roku 2017

Zobacz również inne produkty z kategorii:
Probiotyki


Produkt "MicroBACTI" jest suplementem diety i nie może być stosowany jako zamiennik zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób żywienia jest istotnym czynnikiem dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

.
.Herbovita.
.