loadingimg

Wczytuję dane...
 • Załóż konto
 • Użytkownicy online: 0
 • Aktualny czas:
Ksylitol fiński, cukier brzozowy, xylitol Aka - saszetki 5g
  •  
  • poprzedni produkt
  • następny produkt
  •  
0,32 zł.
Dostawa już od 4,90 zł; Kurier - 7,90 zł.
Produkt niedostępny
 • Producent: Danisco Finlandia/AKA
 • Wysyłamy w terminie: 1-2 dni roboczych

średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu

Ksylitol fiński, cukier brzozowy, xylitol AKA - saszetki (5g)

Fiński ksylitol to substancja pochodzenia naturalnego, którą produkuje się z drewna brzozy. Ksylitol, czyli cukier brzozowy jest nie mniej słodki oraz ma identyczną konsystencje i wygląd jak cukier rafinowany. Może z powodzeniem go zastąpić, jednak ksylitol ma ogromna przewagę: jest pozbawiony wszystkich negatywnych cech zwykłego cukru. Posiada przede wszystkim dużo niższy indeks glikemiczny (IG:8). Dla porównania IG glukozy i sacharozy wynosi (IG:100). Ksylitol jest prawie o połowę mniej kaloryczny od zwykłego cukru. Jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla diabetyków i osób, które kontrolują swoją wagę.

Ksylitol występuje również w różnych owocach i warzywach. Organizm człowieka także produkuje ksylitol podczas procesu trawienia w ilości ok. 15 g na dobę.

Ksylitol zaleca się przy:
- zapobieganiu próchnicy zębów,
- zapobieganiu chorób i stanów zapalnych dziąseł,
- przeciwdziałaniu rozmnażaniu się patogennych bakterii występujących w jamie ustnej,
- dolegliwościach żołądkowych.

Ponadto ksylitol:
- redukuje niemiły zapach z ust,
- tworzy środowisko zasadowe w przewodzie pokarmowym,
sprzyja przyswajaniu wapnia w organizmie,
- ogranicza i utrudnia nadmierny rozwój patogennych pleśni i drożdżaków szczególnie z rodziny candida albicans w przewodzie pokarmowym,
- wskazany jest dla diabetyków, osób odchudzających się, chorych na grzybicę, osteoporozę, a także w profilaktyce innych schorzeń.

Zastosowanie ksylitolu:

Ksylitol dodaje się do różnych produktów żywnościowych, kosmetyków, preparatów do higieny jamy ustnej, słodyczy, a nawet farmaceutyków. Ksylitol w żywności oznacza się najczęściej symbolem E 967. Dzięki ksylitolowi możemy pozbyć się z naszej diety białego cukru. Ksylitolem znakomicie osłodzimy herbatę, kawę, napoje, a także dodamy go do różnych potraw i dań. Ksylitol możemy zastosować do gotowania, mrożenia i pieczenia. Niestety nie sprawdzi się do pieczenia ciast drożdżowych, gdyż drożdze na nim nie wyrastają.

Spożywanie:
Poleca się spożywanie max. 15 g ksylitolu dziennie (ok. 3 łyżeczek lub 3 saszetek). Najlepiej, aby do takiej dawki dochodzić stopniowo, rozpoczynając od połowy łyżeczki. Za duże spożycie ksylitolu może wywołać lekkie rozwolnienie, które powinno stopniowo mijać. Nasz przewód pokarmowy potrzebuje czasu do wytworzenia większej ilości enzymów trawiennych. Fińscy naukowcy uważają, że ksylitol można spożywać max. do 40 g/dobę.

Ksylitol jest bezpieczną substancją produkowaną z drewna brzozy, dopuszczoną do obrotu przez Polskie Ministerstwo Zdrowia.

Przeciwwskazania:
Nie należy podawać ksylitolu małym dzieciom z powodu niedojrzałych jeszcze w pełni układów trawiennych. Ksylitolu nie powinno się podawać również zwierzętom, a szczególnie psom ponieważ nie posiadają one enzymu trawiącego ksylitol co może wywołać poważne objawy, a nawet uszkodzenia organów.

Skład:
Naturalny, oryginalny fiński ksylitol z drewna brzozy w wygodnych saszetkach, które dobrze sprawdzą się szczególnie w podróży. Saszetki z ksylitolem są także dobrym rozwiązaniem dla barów, restauracji, kawiarni, cukierni jako zdrowy i naturalny słodzik do potraw i napojów zamiast cukru.

Wartość energetyczna w 100 g:
240 kcal (cukier 405 kcal)

Pojemność:
Saszetki po 5 g.
1 saszetka = 1 łyżeczka.

Przechowywanie:
Ksylitol należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej.

Kraj pochodzenia:
Finlandia - Danisco

Certyfikat:
certyfikat danisco 2016 aka 


Zobacz fińskie ksylitole innych producentów:
Fińskie ksylitole

 

Zobacz również inne nasze produkty z ksylitolem:
pasty do zębów z ksylitolem bez fluoru
słodycze z ksylitolem

konfitury i powidła z ksylitolem

kakao z ksylitolem

przeciwpróchnicze gumy do żucia z ksylitolem bez cukru


Więcej o ksylitolu:
Co to jest ksylitol - cukier brzozowy ?
Ksylitol - cukier brzozowy, właściwości

Produkty, które mogą Ciebie zainteresować
Osoby, które kupiły ten produkt wybrały również ...