loadingimg

Wczytuję dane...
  • Załóż konto
  • Użytkownicy online: 0
  • Aktualny czas:
Ksylitol fiński, Cukier Brzozowy, Xylitol XIVIA Danisco - 1kg
    •  
    • poprzedni produkt
36,90 zł.
Dostawa już od 4,90 zł; Kurier - 7,90 zł.
Produkt niedostępny
  • Producent: Danisco Finlandia/AKA
  • Wysyłamy w terminie: 1-2 dni roboczych

średnia: 5.0  ocen: 1
  • Opis produktu

Oryginalny, ksylitol (xylitol) fiński - cukier brzozowy - Xivia Danisco - 1kg.

Teraz w każdym opakowaniu darmowa próbka drażetek z ksylitolem!

Oryginalny fiński Ksylitol XIVIA Danisco jest substancją pochodzenia naturalnego. W przeciwieństwie do tańszego Ksylitolu produkowanego z kukurydzy (głównie w Chinach) fiński Ksylitol XIVIA pozyskiwany jest z drewna brzozy. Ksylitol XIVIA świetnie zastępuje zwykły, biały cukier (sacharozę) przy czym pozbawiony jest wad popularnego cukru. W wyglądzie niczym się od niego nie różni. Ksylitol Xivia jest równie słodki i ma taką samą konsystencje jak cukier, ale dysponuje dużo niższym indeksem glikemicznym (IG:8) niż glukoza i sacharoza (IG:100) przez co jest o ok. 40% mniej kaloryczny. Ksylitol występuje naturalnie w różnych owocach i warzywach. Ksylitol jest bezpieczny dla zębów i dziąseł. Ksylitol cechuje się przyjemnym i delikatnym smakiem, a przy spożywaniu w postaci krystalicznej sprawia uczucie delikatnego chłodu w jamie ustnej. Ksylitol nie zakwasza organizmu.

Zastosowanie ksylitolu:

Ksylitol stosuje się już w wielu produktach żywnościowych, kosmetykach, preparatach do higieny jamy ustnej, słodyczach. Wystepuję jako dodatek do żywności często pod symbolem E 967. Dzięki ksylitolowi możemy całkowicie wyeliminować z diety zwykły, rafinowany cukier. Ksylitolem można słodzić herbatę, kawę, napoje oraz dosładzać różne potrawy i dania. Ksylitol można stosować w pieczeniu, gotowaniu oraz mrożeniu. Jednak nie sprawdzi się do pieczenia ciast drożdżowych, gdyż drożdze na nim nie wyrastają.

Spożywanie:
Poleca się spożywanie do 15 g Ksylitolu dziennie (ok. 3 łyżeczek). Najlepiej jest dochodzić do tej ilości powoli, rozpoczynać od pół łyżeczki. Za wysokie spożycie Ksylitolu bez przygotowania może spowodować lekkie rozwolnienie, które powinno stopniowo przechodzić w szybkim okresie czasu, który jest niezbędny do podniesienia wytwarzania enzymów trawiennych.

Ksylitol Xivia Danisco jest bezpieczną substancją produkowaną z drewna brzozy, dopuszczoną do obrotu przez Polskie Ministerstwo Zdrowia.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa stosowania:
Nie należy podawać Ksylitolu XIVIA małym dzieciom z powodu niewykształconych w pełni układów trawiennych. Ksylitolu XIVIA nie powinno się podawać również zwierzętom, a szczególnie psom ponieważ nie posiadają one enzymu trawiącego Ksylitol co może wywołać poważne dolegliwości.

Skład:

Oryginalny, certyfikowany fiński Ksylitol XIVIA Danisco.

240 kcal (cukier 405 kcal)

Pojemność:
1 kg

Przechowywanie:
Ksylitol należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej.

Kraj pochodzenia i produkcja:
Finlandia/Danisco-Sweeteners

Certyfikat:certyfikat danisco 2016 aka

Więcej o ksylitolu:
Co to jest ksylitol - cukier brzozowy ?
Ksylitol - cukier brzozowy, właściwości

Produkty, które mogą Ciebie zainteresować
Osoby, które kupiły ten produkt wybrały również ...