loadingimg

Wczytuję dane...
 • Załóż konto
 • Użytkownicy online: 0
 • Aktualny czas:
Miód Manuka MGO 250+ z zieloną herbatą - 250g
  •  
  • poprzedni produkt
  • następny produkt
  •  
86,00 zł.
Dostawa już od 4,90 zł; Kurier - 7,90 zł.
Produkt niedostępny
średnia: 0.0  ocen: 0
 • Opis produktu
 • Filmy video

Miód Manuka MGO 250+ z ekstraktem z zielonej herbaty

Oryginalny, nowozelandzki miód Manuka MGO 250+ z ekstraktem z zielonej herbaty. Miód ten posiada minimum 250 mg/kg methylglyoxalu, czyli podwyższoną ilość stężenia tego składnika, dzięki któremu miód Manuka MGO cechuje się właściwościami prozdrowotnymi. Dodatkowo w swoim składzie zawiera ekstrakt z zielonej herbaty w postaci "EGCG" czyli "galusanu epigallokatechiny" - najbardziej aktywnego składnika zielonej herbaty. Jest to połączenie dwóch składników w jednym produkcie, które wspomagają pracę przewodu pokarmowego i układu odpornościowego.

Zastosowany w miodzie Manuka ekstrakt w postaci składnika zielonej herbaty "EGCG" jest jednym z najsilniejszych polifenoli występujących w zielonej herbacie. Z kolei methylglyoxal (MGO) to składnik naturalnie występujący w miodzie, ale tylko w miodach z Manuka MGO występuje w tak wysokich wartościach.

Miód Manuka MGO jest jedynym produktem żywnościowym na świecie, w którym wykryto tak wysokie nasycenie tego składnika: na poziomie od 30 mg do ponad 800 mg/kg miodu! Dla porównania w zwykłych miodach stężenie methylglyoxalu waha się pomiędzy 0-10 mg/kg (średnio 3 mg/kg miodu). Miód Manuka MGO oprócz wysokiej zawartości methylglyoxalu jest bogaty także w aminokwasy, mikroelementy i witaminy.

Polecane spożywanie:
Miód Manuka MGO 250+ z ekstraktem z zielonej herbaty można spożywać w ilości od 3-4 łyżeczek dziennie, na 20-30 minut przed posiłkiem. 
Pamiętajmy, że jeśli zależy nam, aby substancje zawarte w miodzie Manuka trafiły do układu pokarmowego w jak największym stężeniu, to nie rozrzedzajmy go z wodą.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa stosowania:

 • - Miodu Manuka nie należy podawać dzieciom, które nie ukończyły pierwszego roku życia,
 • - Miodu Manuka MGO nie powinny spożywać osoby, które posiadają nadwrażliwość i nietolerancje na miód ze strony układu pokarmowego oraz są uczulone na produkty pszczele oraz na którykolwiek ze składników produktu,
 • - Osoby, które chorują na cukrzycę powinny przed spożywaniem miodu Manuka MGO koniecznie skonsultować się w tej sprawie ze swoim lekarzem, gdyż miód zawiera duże ilości łatwo przyswajalnych cukrów - ok. 70-80% masy miodu (glukozy, fruktozy, maltozy),
 • - Miód Manuka MGO z ekstraktem z zielonej herbaty powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla dzieci,
 • - Nie należy przekraczać polecanej do spożycia porcji dobowej.

Skład: Suplement diety
- Naturalny Miód Manuka MGO 250+ - (99,76 %)
;
- Ekstrakt z zielonej herbaty: "EGCG
" (galusan epigallokatechiny) - (0,24 %); (w 1 łyżeczce (5g) znajduje się ok. 0,012 g EGCG).

Pojemność netto: 250 g
Spożywanie 3 łyżeczek miodu dziennie wystarcza na około 2 tygodnie stosowania: 1 porcja = ok. 5g (łyżeczka do herbaty). W słoiku znajduje się ok. 50 porcji.

Przechowywanie:
Miód Manuka MGO należy przechowywać zamknięty w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Nie należy go wystawiać na bezpośrednie, długotrwałe działanie promieni słonecznych.

Producent:
Miód Manuka MGO® produkuje firma Manuka Health New Zealand Ltd, która posiada międzynarodowe i polskie badania potwierdzające ich zgodność z normami polskimi oraz normami Światowej Organizacji Zdrowia WHO. Jest firmą z ponad 40-letnim doświadczeniem w produkcji certyfikowanych miodów Manuka MGO oraz właścicielem znaku towarowego MGO®
. Każda partia miodów Manuka jest kontrolowana przez Graniczny Inspektorat Weterynaryjny oraz Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.


Miód Manuka MGO 250+ z ekstraktem z zielonej herbaty jest lecz suplementem diety, który nie może być stosowany jako zamiennik zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Zdrowy styl życia i zrównoważony sposób żywienia jest istotnym czynnikiem dla zachowania dobrego stanu zdrowia. 


Miód Manuka MGO uzyskał prestiżowe nagrody: Eco Laur Konsumenta 2009, Perły Medycyny i Zdrowa Jakość, Laur Konsumenta - Odkrycie 2010, Laur Konsumenta - Odkrycie 2011, Laur Konsumenta - Grand Prix 2013. 

RMP                 medale miodow manuka             MGO


Miody Manuka o wyższych stężeniach methylglyoxalu (MGO):

Inne produkty z Manuka:


Więcej informacji o miodach Manuka:
Miód Manuka, co to jest?

Miód Manuka, właściwości.
Miód Manuka, zastosowanie.

Miód Manuka, spożywanie.
Methylglyoxal

Krzew Manuka

Manuka Health

Produkty, które mogą Ciebie zainteresować
Osoby, które kupiły ten produkt wybrały również ...
.
.Herbovita.
.