loadingimg

Wczytuję dane...
  • Załóż konto
  • Użytkownicy online: 0
  • Aktualny czas:
banner

przesylka polecona

Najchętniej kupowane
Manuka Health

Manuka Health

Firma Manuka Health New Zealand Ltd z Nowej Zelandii jest międzynarodowym liderem na świecie w produkcji miodów Manuka.

Jest firmą z ponad 40-letnim doświadczeniem w produkcji certyfikowanych miodów Manuka oraz właścicielem znaku towarowego MGO®. Firma Manuka Health posiada własne pasieki i laboratoria. Szczególnie dba o rzetelność i precyzyjność przekazywania informacji o swoich produktach. Dzięki temu klienci mają pewność co do ich pochodzenia i zawartości aktywnych składników.

Manuka Health posiada międzynarodowe i polskie badania potwierdzające ich zgodność z normami polskimi oraz normami Światowej Organizacji Zdrowia WHO, a także certyfikat Risk Management Program (RMP) w ramach Hazard Analysisand Critical Control Point (HACCP) i Good Manufacturing Practice (GMP). Manuka Health funkcjonuje i produkuje swoje wyroby zgodnie z przepisami Nowozelandzkiego Urzędu ds. Zdrowej Żywności (NZFSA). Produkty tej firmy są dopuszczone również do dystrybucji w krajach Unii Europejskiej.

Aktualnie firma Manuka Health działa we współpracy z Politechniką w Dreźnie, by obok obiektów takich jak np. Hill Laboratories i AsureQuality zatwierdzić akredytowane ośrodki w kraju i za granicą, testujące miód w odniesieniu do methylglyoxalu. To pozwoli dostarczycielom miodów Manuka na precyzyjny pomiar efektywności własnych produktów, aby zagwarantować, iż przedstawiają one realne korzyści zdrowotne na rynku lokalnym, jak również eksportowym.Te działania stanowią kontynuację prac prowadzonych przez Manuka Health w ramach strategicznego partnerstwa z wiodącymi ośrodkami akademickimi na całym świecie. Firma stale i aktywnie inwestuje w projekty badawcze w celu medycznego wykorzystania swoich oryginalnych nowozelandzkich miodów Manuka.

Firma Manuka Health umożliwia stworzenie światowego wzorca identyfikacji prawdziwego miodu Manuka z Nowej Zelandii. Konsumenci posiadają obecnie deklarację jakości i mogą w przejrzysty sposób poznać, jak korzystne jest wyjątkowe działanie miodu Manuka. Posiadając długoletnie doświadczenie w tego rodzaju testach, firma Manuka Health zatwierdziła IANZ – certyfikowany obiekt, będący pierwszym laboratorium w Nowej Zelandii, które otrzymało system, dający jednoznaczną, precyzyjną ocenę miodu w odniesieniu do methylglyoxalu. Oznakowania miodów MGO Manuka Honey łączą się bezpośrednio z ilością methylglyoxalu na kilogram miodu. Na przykład MGO 250+ Manuka Honey oznacza, że miód Manuka zawiera co najmniej gwarantowaną dawkę methylglyoxalu - minimum 250 mg/kg. Ten model rzetelnego, przejrzystego i uczciwego oznaczenia staje się coraz istotniejszy w obliczu oczekiwanych efektów terapeutycznych przez konsumentów. Inne techniki badawcze nie są matematycznie linearne, a ich rezultaty różnią się tak bardzo (ok. 25%), iż są właściwie nieprzydatne dla nabywcy. Testowanie w odniesieniu do methylglyoxalu posiada jedynie dwuprocentowy margines błędu, co zapewnia gwarancję na rynku konsumenckim.

Manuka Health utworzyła złoty standard w branży miodów Manuka w 2008 roku uważając, że nabywcy na całym świecie zasłużyli na to, aby mogli całkowicie uwierzyć w aktywny potencjał nabywanych przez nich wyrobów. Dyrektor naczelny firmy Manuka Health Ltd, Kerry Paul z zadowoleniem śledzi i monitoruje dalsze zmiany w zakresie standardu przyznanego na całym świecie:
„Od dawna twierdziliśmy, że skala oparta na methylglyoxalu byłaby najlepszą normą, według której w przyszłości mogłyby być oceniane wszystkie miody Manuka. W przeszłości wiele osób z branży starało się promować bardzo przestarzałe i zawodne testy. Mamy wiele do zrobienia, ale to jest dobry kierunek”.
„Nadszedł najwyższy czas. Ta technologia istnieje już od dłuższego czasu. Wiemy… już ją stosowaliśmy! A kiedy ponownie się ją udoskonali, gwarantujemy, że będziemy pierwszymi, którzy przyłożą rękę do tego, co jest najlepsze dla przemysłu".

Firma Manuka Health z Nowej Zelandii została poinformowana, że najlepsze laboratoria w Singapurze, które są własnością publicznej instytucji AsureQuality z Nowej Zelandii, będą przeprowadzać badania nad aktywnością methylglyoxalu w miodzie Manuka, by osiągnąć zgodność w pomiarach tego składnika. Potrzeba paru laboratoriów, które będą w stanie zagwarantować powtarzalne badania naukowe, gdy sukcesywnie będzie się powiększał naukowy materiał dowodowy, potwierdzający, że methylglyoxal jest kluczowym elementem oddziałującym na niezwykłe cechy prozdrowotne nowozelandzkich miodów Manuka MGO, które produkuje firma Manuka Health New Zealand Ltd.


Zobacz nasze Miody Manuka MGO firmy Manuka Health

Zobacz inne nasze produkty firmy Manuka Health:


Podobne artykuły:
Miód Manuka, co to jest?

Miód Manuka, właściwości.
Miód Manuka, zastosowanie.
Miód Manuka, działanie.

Miód Manuka, dawkowanie.
Methylglyoxal

Olejek Manuka na trądzik
Krzew Manuka

.
.Herbovita.
.