loadingimg

Wczytuję dane...
  • Załóż konto
  • Użytkownicy online: 0
  • Aktualny czas:
banner

przesylka polecona

Najchętniej kupowane
Sok z Głogu - 0,5L
Sok z Głogu - 0,5L
Cena:11,13 zł.
15,90 zł.
Chlorofil w płynie - 0,5 L
Chlorofil w płynie - 0,5 L
Cena:19,53 zł.
27,90 zł.
Witamina D3 w kroplach - 30 ml
Witamina D3 w kroplach - 30 ml
Cena:17,43 zł.
24,90 zł.
Ostropest Plamisty, właściwości i działanie.

Ostropest Plamisty, właściwości i działanie.

Lecznicze działanie Ostropestu Plamistego znane było już w czasach starożytnych. O Ostropeście wspominał wtedy Teofrast, który żył w latach 370-287 r. p.n.e. O leczniczym działaniu Ostropestu Plamistego wiedział już Dioskurides żyjący w I wieku naszej ery. O prozdrowotnym działaniu Ostropestu Plamistego na wątrobę pisał wybitny angielski zielarz John Gerard (1545-1611). Opisuje go również żyjąca w XI wieku Hildegarda z Bingen.

Pozyskiwana z owocni i łupiny nasiennej Ostropestu Plamistego sylimaryna (kompleks flawonolignanów) posiada działanie detoksykujące, antyhepatoksyczne, przeciwzapalne oraz właściwości rozkurczowe i żółciopędne. Tworzy naturalną ochronę komórek wątrobowych narażonych na nieustanny, negatywny wpływ szkodliwych związków chemicznych oraz mikrotoksyn i z powodzeniem przeciwdziała marskości, zwłóknieniu i stłuszczeniu wątroby. Owoce Ostropestu zwiększają wydzielanie soku żołądkowego i regulują czynności trawienne.

Ostropest Plamisty pomaga zapobiegać uszkodzeniom, stłuszczeniu, zatruciu, zapaleniu, spadkowi jakości miąższu wątrobowego i tworzeniu się złogów. Ostropest działa silnie antyoksydacyjnie i zmniejsza utlenianie lipidów oraz syntezę cholesterolu. Dlatego można go stosować również profilaktykycznie w miażdżycy i chorobach układu sercowo-naczyniowego.

Wykazano, że Sylimaryna zawarta w Ostropeście ma dobroczynny wpływ w leczeniu łuszczycy, co wiąże się z jej zdolnością do hamowania syntezy leukotrienów oraz poprawę funkcji wątroby. Sylimaryna potrafi zahamować również wiązanie toksyn muchomora i przerywa krążenie tych toksyn w organizmie.

Sylimarynę można także stosować zapobiegawczo:

  • u osób, które żyją w zanieczyszczonym środowisku,
  • u osób, ktore spożywają spore ilości mocno przetworzonej i chemicznie zakonserwowanej żywności,
  • u osób, które posiadają predyspozycje do powstawania schorzeń wątroby lub spożywają często alkohol.

Brak efektów ubocznych, nawet przy długotrwałym, systematycznym spożywaniu oraz wysoka efektywność w działaniu Ostropestu Plamistego wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród jego miłośników. Szeroki wachlarz dodatkowych, wymiernych korzyści wynikających z prozdrowotnych właściwości Ostropestu Plamistego, do których zaliczamy korzystny wpływ na szczelność błon komórkowych, prawidłową perystaltykę jelit i pracę układu pokarmowego, wspomaganie obniżania stężenia cholesterolu we krwi czy zapobieganie wytrącaniu się blaszek miażdżycowych skutecznie chroni przed problemami trawiennymi i pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego. Przeciwdziałanie zwłóknieniu nerek i serca, hamowanie wytrącania się złogów i kamieni żółciowych, spowalnianie procesu rogowacenia gruczołów łojowych i naskórka to dodatkowe pozytywne efekty spożywania Ostropestu Plamistego. Co więcej, znoszenie bóli migrenowych, ochrona przed żółtaczkami zakaźnymi oraz zwiększenie odporności na niekorzystne działanie wolnych rodników, sukcesywnie powiększa grono jego zwolenników.

Długa lista zalet i korzystnych właściwości Ostropestu Plamistego czyni go zdrowotną tarczą ochronną dla zdrowia Twojego organizmu, o który zawsze warto dbać.

Zobacz również:
Ostropest Plamisty, zastosowanie.
Co to jest Ostropest Plamisty ?


Przejdź do strony, gdzie można kupić Ostropest Plamisty:
Ostropest Plamisty mielony

Ostropest Plamisty, całe nasiona

.
.Herbovita.
.