loadingimg

Wczytuję dane...
 • Załóż konto
 • Użytkownicy online: 0
 • Aktualny czas:
banner

przesylka polecona

Najchętniej kupowane
Domowe sposoby na pryszcze i trądzik

Domowe sposoby na pryszcze i trądzik.

Leczenie trądziku metodami konwencjonalnymi polega głównie na unikaniu czynników, które powodują nasilanie objawów. Mogą to być np. alergeny, które są jedną z przyczyn jego powstawania. Stosuje się przede wszystkim środki farmakologiczne lub zabiegi dermatologiczne. Specjaliści walczą z tym schorzeniem przepisując różne leki (w tym antybiotyki), specjalne kremy i maści sterydowe, po których często piecze skóra. Częste wizyty u specjalistów są sporym wydatkiem, a przepisywanie i testowanie kolejnych drogich preparatów nie przynosi często znaczących efektów. Ich skuteczność jest często chwilowa i niewielka, a czasami nawet żadna. Nie pomagają także drogie dermokosmetyki. Po pewnym czasie problem trądziku powraca na nowo i pojawiają się kolejne pryszcze. Poza tym niektóre leki na trądzik mogą nie być obojętne dla naszego organizmu i zaburzać naszą własną, naturalną florę bakteryjną, a nawet działać toksycznie. W takich sytuacjach stan skóry nie tylko się nie poprawia, ale może się pogorszyć poprzez pojawienie się na twarzy nowych znamion.

Jaka jest różnica między leczeniem konwencjonalnym, a domowymi sposobami na pryszcze, trądzik ?

Na różnych stronach internetowych można znaleźć wiele informacji na temat leczenia trądziku lekami hormonalnymi, środkami farmakologicznymi czy zabiegami dermatologicznymi. Natomiast w naszym artykule przedstawiamy sposoby na trądzik, które są bardziej przyjazne i mniej inwazyjne dla organizmu człowieka. Warto sięgnąć po sposoby alternatywne i wypróbować domowe sposoby na tę dolegliwość. Metody te są bardziej naturalne, nie zawierają drażniącego skórę alkoholu oraz są bardziej korzystne dla pH naszej skóry. Wykorzystanie tego co dała nam natura często daje lepsze wyniki, niż leczenie konwencjonalne. Medycyna naturalna niesie ze sobą wieki tradycji i doświadczenia, z których korzystało wiele pokoleń na przestrzeni dziejów. To wiedza, z której warto skorzystać, tym bardziej jeśli konwencjonalne kuracje zawodzą. Domowe sposoby na trądzik są dość skuteczne, bardzo bezpieczne i niezwykle rzadko wywołują niepożądane skutki uboczne. Poza tym nie obciążają organizmu syntetycznymi substancjami. W najgorszym wypadku mogą wywołać reakcję alergiczną, dlatego należy przestrzegać podstawowych zasad i sprawdzić czy nie jest się uczulonym na daną substancję.

Warto sobie uświadomić, że walka z trądzikiem domowymi sposobami wymaga czasu, cierpliwości oraz regularności i zaangażowania. Dodatkowym atutem domowych sposobów na trądzik i pryszcze jest różnorodność oraz dość wysoka skuteczność. Dzięki sporej ilości naturalnych metod każdy może dopasować najlepszą metodę odpowiednio do swoich potrzeb. Należy jednak pamiętać, że każdy z nas ma inny organizm i działanie takich kuracji w dużej mierze będzie uzależnione od naszych indywidualnych predyspozycji. Ponadto przyczyn trądziku jest całkiem sporo i nie ma gwarancji, że dana kuracja sprawdzi się w każdym przypadku. U jednej osoby lepszy skutek odniesie kuracja miodem, a u innej kuracja ziołowa. Jednak bez względu na wybrany sposób, efekty nie będą widoczne natychmiast. Nie należy jednak rezygnować, jeśli nie widać poprawy już na samym początku. Domowe sposoby na trądzik są dość skuteczne, lecz efekt kuracji może być widoczny dopiero po pewnym czasie.

Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze i najpopularniejsze domowe sposoby na pryszcze i trądzik. Jest ich dość dużo, więc zostały podzielone na osobne artykuły, których odnośniki znajdują się poniżej. W każdym artykule poza wartościowymi informacjami znajdują się także zasady stosowania danej metody. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi domowymi sposobami na trądzik. Szczególnie godne polecenia są miody Manuka (MGO 400+) do zastosowania wewnętrznego. Miód Manuka jako jedyny na świecie z miodów posiada tak wyjątkowe i unikatowe właściwości prozdrowotne, co daje mu przewagę nad wszystkimi innymi, naturalnymi preparatami. Natomiast wspomagająco polecamy do zastosowania zewnętrznego miód Manuka z dodatkiem żelu z Aloesu lub miód Manuka z ekstraktem z zielonej herbaty, które zawierają w sobie dwa unikatowe składniki, polecane właśnie przy domowych kuracjach na pryszcze i trądzik. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób borykających się z tym schorzeniem. Podobne właściwości posiada także olejek z krzewu Manuka, który również polecamy jako naturalny preparat do stosowania zewnętrznego.

 

Najpopularniejsze domowe sposoby na pryszcze i trądzik:

 • Zioła na trądzik
 • Miód Manuka na trądzik
 • Domowe maseczki na pryszcze i trądzik
 • Maseczka z miodu
 • Aloes na trądzik
 • Olejek Manuka na trądzik
 • Zielona herbata na trądzik
 • Maść nagietkowa na trądzik
 • Parówka na trądzik (inhalacja)
 • Dieta na trądzik
 • Suplementy diety na trądzik

 

Jak widać, domowych sposobów na pryszcze i trądzik jest wiele. Każda z nich działa inaczej na różne osoby, jednak wszystkie mają wspólne, pozytywne cechy: są naturalne, przyjazne, mniej inwazyjne dla człowieka i nie szkodzą naszemu organizmowi. W dodatku bardzo rzadko wywołują skutki uboczne, które zwykle wynikają z nieprzestrzegania podstawowych zasad lub z reakcji alergicznych. Warto zatem skorzystać z naturalnych sposobów na to uciążliwe schorzenie. Dzięki różnorodności domowych metod można dopasować daną metodę do indywidualnych potrzeb. Co prawda nie ma żadnej gwarancji skuteczności naturalnych metod, ale mimo to, bazując na wieloletnich tradycjach, warto skorzystać z takich domowych kuracji. U każdego rezultaty będą zauważalne w innym czasie, ale nie należy się tym zniechęcać. Bez względu na to czy stosujemy leczenie konwencjonalne czy sposoby alternatywne walka z trądzikiem wymaga czasu. Cierpliwość jednak popłaca i jeśli nawet nie pozbędziemy się całkowicie trądziku, to na pewno wyraźnie złagodzimy jego objawy. Wykorzystanie domowych sposobów na trądzik powinno skutecznie pomóc w pozbyciu się trądziku lub znacznie złagodzić dolegliwości związane z dokuczliwymi pryszczami. Efekty mogą pozytywnie zaskoczyć, a zdrowsza skóra na pewno będzie powodem do radości. Poza widocznymi korzystnymi rezultatami może okazać się, że znacznie poprawił się także stan całego naszego organizmu. Możemy zauważyć znaczną poprawę funkcjonowania przewodu pokarmowego, którego dolegliwości idą często w parze z trądzikiem. Na skutek oczyszczenia organizmu z zatruwających nas toksyn zauważymy wyraźny wzrost energii i witalności co pomoże nam w zmaganiu się z codziennymi trudnościami i obowiązkami.

 

Wszystkie porady zamieszczone w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako fachowa porada lekarska oraz zastępować kuracji leczniczej zaleconej przez lekarza. Nie mogą być również podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy stanu swojego zdrowia. W razie problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

.
.Herbovita.
.