loadingimg

Wczytuję dane...
  • Załóż konto
  • Użytkownicy online: 0
  • Aktualny czas:
banner

przesylka polecona

Najchętniej kupowane
Miód Manuka, dawkowanie

Miód Manuka, dawkowanie.

Należy wiedzieć, że miód Manuka nie jest lekarstwem, ani jego zamiennikiem. Nie jest również suplementem diety lecz produktem spożywczym należącym do grupy żywności funkcjonalnej o wyjątkowych właściwościach prozdrowotnych. Dlatego nie jest w tym przypadku sprecyzowane jego specjalne dawkowanie. Powinniśmy mieć na uwadze, iż spożywanie miodu Manuka nie zagwarantuje nam w 100% poprawy naszego zdrowia, tak jak żaden lek nie zagwarantuje nam w 100% wyleczenia choroby. Spożywanie miodu Manuka nie zagwarantuje nam również, iż podczas podobnego dawkowania uzyskamy podobne efekty. Zdarza się, że osoby, które zakupiły miód Manuka zgłaszały uwagi, iż w trakcie spożywania nie odczuwały większej poprawy. Przyczyn tego stanu rzeczy może być kilka, ale jedną z nich może być po prostu nieodpowiednie jego stosowanie.

Czy miód można mieszać z wodą?

Często miód spożywa się po zmieszaniu z wodą, najczęściej ciepłą. Zawarty w miodach enzym pochodzący od pszczół nazywa się „oksydazą glukozy”. Dzięki enzymowi wytwarza się w miodzie nadtlenek wodoru: z tlenu i glukozy. Działa najmocniej wtedy, gdy miód jest rozpuszczony w wodzie. Należy jednak mieć na uwadze, że wysoka temperatura niszczy oksydazę glukozy, a wtedy miód traci swoje właściwości zdrowotne.
W przypadku miodu Manuka jest jednak inaczej. Jego silne właściwości prozdrowotne nie mają związku z oksydazą glukozy (choć w nim występuje), ale z wysokim stężeniem substancji aktywnej zwanej „methylglyoxalem”, która występuje w miodach Manuka w różnym nasyceniu. Tak więc w przypadku miodu Manuka rozpuszczanie go z wodą mija się z celem i jest niewskazane, gdyż traci on swoje wyjątkowe i unikatowe właściwości prozdrowotne.

Czy miód Manuka zachowuje swoje właściwości po zmieszaniu z sokami trawiennymi?

Każdy pokarm, który trafia do żołądka zostaje już zmieszany z sokami trawiennymi. Jednak składnik miodu Manuka methylglyoxal zachowuje swój potencjał nawet po zmieszaniu się z nimi. Jeśli zależy nam, aby substancje aktywne zawarte w miodzie Manuka trafiły do układu pokarmowego w jak największym stężeniu, to nie rozrzedzajmy go z wodą, gdyż jego siła oddziaływania na nasz organizm zostaje obniżona. W takiej sytuacji nawet najbardziej precyzyjne dawkowanie będzie mało efektywne.

Miód Manuka można spożywać tak jak inne miody, jednak polecane jest dawkowanie 1-3 łyżeczki miodu na czczo, 3 razy dziennie, minimum 20-30 minut przed posiłkiem. Miód Manuka jak i inne miody można spożywać w większych, ale rozsądnych ilościach. W przypadku wystąpienia przeziębienia, aby złagodzić nieprzyjemne objawy takie jak ból gardła i kaszel można dodatkowo, spożywać powoli kilka razy dziennie niewielkie ilości miodu.

Czy miód Manuka jest bezpieczny?

Miód Manuka jest produktem bezpiecznym i w 100% naturalnym. Nie jest poddawany żadnym procesom przetworzenia ani chemizacji.

 

Proponowane dawkowanie miodu Manuka:

1. Dawkowanie miodu Manuka przy wspomaganiu odporności organizmu:
    -
1-3 łyżeczek rano na czczo, 20-30 minut przed posiłkiem lub 1 łyżeczkę 3 razy dziennie przed posiłkiem.

 

2. Dawkowanie miodu Manuka przy dolegliwościach przewodu pokarmowego - wrzody żołądka i dwunastnicy, refluks, zespół jelita drażliwego, helicobacter pylori:
    - 3 x dziennie po 2-3 łyżeczki miodu, minimum 20-30 minut przed posiłkiem.

 

3. Dawkowanie miodu Manuka przy dolegliwościach górnych dróg oddechowych - przeziębienie, ból gardła, kaszel:
    - 2-3 łyżeczki, rano i wieczorem
20-30 minut przed posiłkiem, a także dodatkowo niewielkie ilości
      miodu kilka razy w ciągu dnia, spożywając powoli, aby złagodzić dokuczliwe objawy infekcji.

 

4. Dawkowanie miodu Manuka przy problemach skórnych - pryszcze, trądzik:

  • Jako główna kuracja do stosowania wewnętrznego:
    - 2-3 łyżeczki, rano i wieczorem 20-30 minut przed posiłkiem
  • Wspomagająco jako pomocnicza kuracja zewnętrzna stosowana wraz z główną kuracją wewnętrzną:
    - Należy posmarować skórę cienką warstwą miodu. Nie należy zakrywać posmarowanej powierzchni i pozostawić możliwie jak najdłużej na skórze.

 

Uwaga:
Przed zakupem należy sprawdzić jaka jest zawartość methylglyoxalu (MGO) w miodzie Manuka. Ta wartość informuje nas o stężeniu w jakim występuje ten składnik.
W sprzedawanych miodach Manuka waha się w granicach od 30 mg do ponad 550 mg na kg miodu.
Należy pamiętać, że dopiero 100 mg methylglyoxalu na 1 kg miodu to dawka, która została zidentyfikowana jako minimalne stężenie wymagane do korzystnego oddziaływania prozdrowotnego na organizm człowieka.

 

Jeśli nie wiesz, który miód Manuka wybrać to przeczytaj nasz artykuł pt. Miód Manuka, zastosowanie.
 

Opakowanie 250g: dawkowanie 3 łyżeczek dziennie wystarcza na około dwa tygodnie.
Opakowanie 500g: dawkowanie 3 łyżeczek dziennie wystarcza na około miesiąc.
Opakowanie 1000g: dawkowanie 3 łyżeczek dziennie wystarcza na około dwa miesiące.


Przeciwwskazania:
Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) miodu Manuka nie należy podawać dzieciom, które nie ukończyły pierwszego roku życia. Miodu Manuka nie powinny spożywać również osoby, które posiadają nadwrażliwość i nietolerancje na miód ze strony układu pokarmowego oraz są uczulone na miód i produkty pszczele. Osoby, które chorują na cukrzycę powinny przed spożywaniem miodu Manuka koniecznie skonsultować się w tej sprawie ze swoim lekarzem, gdyż miód zawiera duże ilości węglowodanów - ok. 70-80% (glukozy, fruktozy, maltozy).


 

Wszystkie porady zamieszczone w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako fachowa porada lekarska oraz zastępować kuracji leczniczej zaleconej przez lekarza. Nie mogą być również podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy stanu swojego zdrowia. W razie problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Zobacz nasze Miody Manuka MGO

Zobacz inne nasze produkty z Manuka:


Podobne artykuły:
Miód Manuka, co to jest?

Miód Manuka, działanie.
Miód Manuka, właściwości.
Methylglyoxal

Olejek Manuka na trądzik

Krzew Manuka

Manuka Health

 

.
.Herbovita.
.